EUROPEAN SELECTION MEETING

OFFICIALS LIST 

20th FEBRUARY 2021

 

National Technical Delegate                             Julian Starkey

Competition Director                                        Carol Jackson

 

Technical Manager                                             Steve Marshall 

Clerk  of Course                                                  Bob Densley 

 

Field Referee                                                       Sue Smith

Field Officials                                                      Chris Apsey

                                                                              Bob Densley

                                                                              Kevin Diedrick

                                                                              Bob Hammond

                                                                              Tamsin James

                                                                              Keith Nicholls

                                                                              Kay Reynolds

                                                                              Steve Marshall

                                                                              Tony Sach

                                                                              Tony Shaw

                                                                              Dennis Tucker

                                                                              Jane Tucker

Chief Starter                                                       John Freeman

Starter                                                                 Mark Purser

Chief Marksman                                                John Moules

 

Track Referee                                                     Gill Freeman

Track Judges                                                        Julie Roe

                                                                              Ian Friend

                                                                              David Lipscomb

                                                                              Jan Clifford

Chief Timekeeper                                              John Barwick

Timekeepers                                                      Heather Espeute

                                                                             Gaye Clarke

                                                                             Phil Martin 

                                                                             Sharon Herbert 

Chief Photo-finish                                             Dave Vidler

Photo-finish Judge                                            Tamsin James

Call Room Manager                                          Margaret Nicholls

Call Room Judge                                                Helen Apsey

Results                                                                Hayley Pegg (a.m)

                                                                             Sharon Herbert  (p.m)

In-Field Spotter                                                  Hayley Pegg (pm)

 

Announcer                                                          James Davis

 

Testing  & Medical Services                              EMS

Copyright © BIG 

Bedford International Athletics Stadium, Barkers Lane, Bedford MK41 9SB